Małgorzata Kosno wygrywa konkurs na najlepszą pracę dyplomową!

ptzp
Miło nam poinformować, że praca magisterska członka naszego koła Małgorzaty Kosno pt. Produkcja elementów z tworzyw sztucznych metodą wtryskową zajęła 1 miejsce w konkursie na najlepszą pracę dyplomową w 2015 roku przeprowadzony w oddziale Kieleckim Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wizyta studyjna w MAN Starachowice

26 listopada odbyła się wizyta studyjna w fabryce autobusów MAN w Starachowicach. Członkowie koła mogli na własne oczy zobaczyć jak przebiega proces produkcji w Starachowickiej fabryce oraz porozmawiać z przedstawicielami firmy MAN, którzy przedstawili ofertę praktyk i staży jakie oferuje ta firma dla studentów.

Cały wyjazd uświetnił fakt przejazdu z Kielc do Starachowic oraz z powrotem luksusowym i nowoczesnym autobusem, którym do niedawna poruszał się zarząd niemieckiej centrali MAN.

man
Członkowie koła: Adrian Wołos, Klaudia Wójcik, Maciej Płaza oraz Wojciech Grabowski biorący udział w wizycie studyjnej w zakładach MAN
Milionerzy z Politechniki Świętokrzyskiej

Trzej studenci Politechniki Świętokrzyskiej: Adrian Wołos, Andrzej Kwiatkowski i Wojciech Grabowski, zostali laureatami konkursu gry „Pierwszy  Milion”, który zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach wspólnie z Fundacją im. Leopolda Kronenberga w Warszawie. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim odebrali czeki na odpowiednio: 3 000, 2 000 i 1000 zł, które były nagrodą w konkursie. Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy jest możliwość odbycia płatnego, miesięcznego stażu w jednym z departamentów Urzędu.

Kazimierz Kotowski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, gratulując studentom wygranej podkreślał, że zdobyte w trakcie wirtualnej gry umiejętności z pewnością przydadzą się w realnym życiu. – Cieszę się, że wspólnie z Fundacją Kronenberga udało nam się przeprowadzić ten konkurs. Edukacja finansowa, ekonomiczna, ma współcześnie ogromne znaczenie, szczególnie dla młodych ludzi, studentów, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie i będą się mierzyć z gospodarowaniem własnymi finansami – mówił Kazimierz Kotowski.

„Pierwszy  Milion” to gra symulacyjna online, odtwarzająca realia rynkowe, dostępna przez Internet, która uczy jednocześnie:  gospodarowania budżetem, oszczędzania oraz inwestowania na giełdzie. Użytkownik może korzystać z różnorodnych narzędzi i instrumentów finansowych, nabywa umiejętności zarządzania budżetem domowym, konstruowania strategii inwestycyjnych, a także oceny ryzyka.

– Gra jest trudna, bo dotyczy zarządzania finansami osobistymi. Odpowiada na pytania: jak zarabiamy pieniądze, jak je wydajemy, jak to robić, by mieś stabilną domową sytuację finansową – mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga w Warszawie – Gra daje możliwość sprawdzenia młodym ludziom swojej wiedzy, swoich umiejętności, strategii inwestycyjnych i zarobienia swojego pierwszego miliona. Jak to zrobić?

– Inwestowałem w akcje, surowce, omijałem mało rentowne inwestycje, takie jak nieruchomości, czy obligacje. Gra była bardzo ciekawa, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają interesować się własnymi finansami, poznają dzięki temu różnorodne instrumenty i mechanizmy finansowe – zdradza Wojciech Grabowski, laureat III miejsca w konkursie.

Konkurs był dedykowany wyłącznie osobom studiującym na świętokrzyskich uczelniach. W puli konkursu było 6 tysięcy złotych. Aby po nie sięgnąć, należało pomiędzy 7 a 18 kwietnia br. wejść na stronę gry: www.1milion.edu.pl i jak najszybciej zarobić wirtualny milion. Ta sztuka udała się 11 studentom, najlepsza spośród nich była trójka z Politechniki Świętokrzyskiej.

źródło: http://www.sejmik.kielce.pl/item/40119-milionerzy-z-politechniki-swietokrzyskiej